دسته بندی محصولات

2 مدل از بهترین هاردهای اینترنال سیگیت

برند سیگیت یکی از معتبرترین برندهای هارد دیسک می باشد، در این مقاله می خواهیم به دو نوع از بهترین هاردهای این برند بپردازیم.

هارد دیسک داخلی سیگیت اکسوس (EXOS)

سری EXOS عضو جدید این خانواده هست که به دلیل امنیت و سرعت بالا ، محبوبیت زیادی در بین مردم پیدا کرده. سری اکسوس خود شامل 2 زیر شاخه X و E می‌باشد. با ما همراه باشید تا معرفی کوتاهی بر این دو زیر مجموعه داشته باشیم.

معرفی انواع هارد دیسک اکسوس سری X

سری X اکسوس با فرم فاکتور 3.5 اینچی وارد بازار شد. سرعت گردش دیسک در این سری ، 7200 دور در دقیقه می‌باشد. این مدل برای مراکزی که ذخیره و ایمنی داده ها اهمیت دارد ، طراحی شده است. هارد دیسک های EXOS X Series بالاترین تراکم داده را برای شما فراهم می کند. اگر شما قصد دارید به صورت 24 ساعته و مداوم از هارد دیسک استفاده کنید ، سری X اکسوس را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سری X شامل سه زیر مجموعه به نام‌های X10  ، X12 و X16 می باشد. ظرفیت آن ها 10 ، 12 ، 14 ، 16 و 18 ترابایت هست.

هارد Exos X Series چه کاربردی دارد؟

  • اگر صاحب مراکز داده ابری باشید ، این  سری از اکسوس برایتان فوق العاده است.
  • ممکنه شما بخواهید استخراج ارز چیا انجام دهید.
  • استفاده در مراکز داده و دیتا سنترها.
  • اگر از سیستم های اشتراکی استفاده می کنید، سری X اکسوس عالیه.
  • استفاده برای دوربین های مدار بسته.

هارد اکسوس سری E :

هارد دیسک های EXOS E Series با تراکم ذخیره سازی ، کارایی و مزایا قابل توجه در مراکزی که هارد دیسک به طور مداوم در آن کار می‌کند مورد استفاده است. سری E هاردهای اکسوس امنیت و پایداری داده ها را برای متخصصان IT فراهم می کند. درایوهای Exos سری E به طور خاص برای شرکت هایی طراحی شده اند که امکان تقسیم بندی فضای هارد دیسک و حداکثر فضای بازده ذخیره سازی را فراهم می کنند. سری E شامل زیرمجموعه های زیر می‌باشد:

  • 7E8 : این سری با فرم فاکتور 3.5 اینچی ارائه می‌شود. ظرفیت های مجود برای مدل 7E8 شامل 1 ، 2 ، 4 ، 6 و 8 ترابایت وجود دارد. سرعت انتقال داده ها در این مدل حداکثر 249 مگابایت بر ثانیه هست.
  • 7E2000 : این مدل با فرم فاکتور 2.5 اینچی ارائه می شود. ظرفیت های موجود این مدل در دو مدل 1 ترابایت و 2 ترابایت می باشد. سرعت انتقال داده ها در این مدل برابر 130 مگابایت در هر ثانیه می باشد.
  • 10E2400 : این مدل با فرم فاکتور 2.5 اینچ ارائه می شود. ظرفیت های موجود برای این مدل ، 300 ، 600 ، 1200  ، 1600 و 1800 گیگابایت می باشد. سرعت انتقال داده ها ، برابر 266 مگابایت در ثانیه می باشد.
  • 15E900 : این مدل با فرم فاکتور 2.5 اینچ ذخیره می شود. ظرفیت های موجود برای این مدل ، 300 ، 600 و 900 گیگابایت می باشد. سرعت انتقال داده ها در این مدل برابر 300 مگابایت بر ثانیه می باشد.

هارد دیسک داخلی سیگیت اسکای هاوک (SkyHawk)

شرکت سیگیت در زمینه تجهیزات ذخیره سازی سیستم های نظارتی ، تلاش های فراوانی کرده است و محصول خود را با نام اختصاصی SkyHawk روانه بازار کرده است. این محصول برای سیستم های نظاری و دوربین های مدار بسته بهینه شده است.

دلیل روشن بودن دائمی سیستم های نظارتی و دوربین های مدار بسته ، از هارد دیسک های معمولی نمی توان برای ذخیره سازی در این سیستم ها استفاده کرد، زیرا طول عمر بسیار کمتری نسبت به سری اسکای هاوک دارا می باشند. به همین دلیل شرکت سیگیت سری اسکای هاوک را برای کار دائمی بهینه کرده است و نگرانی از بابت از دست رفتن اطلاعات بسیار کمتر شده است.

این هارد دیسک ها می توانند از استریم ATA پشتیبانی کرده و برای ضبط هم زمان ویدئو با 64 دوربین نظارتی و با کیفیت اچ دی آماده شده اند.

از جمله مزیت های این سری از هارد دیسک های شرکت سیگیت می توان به مصرف کم آن ها اشاره کرد.

همچنین سری SkyHawk امکان تبادل 180 ترابایت اطلاعات را در طول یک سال فراهم کرده است.

از ویژگی های بارز این محصول می توان به استفاده از فریم ورک Image Perfect اشاره کرد که در ابتدا توسط دولت آمریکا به صورت اختصاصی استفاده می شده است، اشاره کرد. در حال حاضر این فناوری در هارد دیسک های اسکای هاوک سیگیت مورد استفاده قرار گرفته است که باعث جلوگیری از Frame Drop در سیستم های نظارتی می شود.

شرکت سیگت مدل پیشرفته تری از این سری را با نام SkyHawk Al روانه بازار کرده است که با سری معمولی دارای اختلافاتی می باشد. از جمله تفاوت های این سری می توان به افزایش تبادل اطلاعات در این سری به 550 ترابایت در یک سال اشاره کرد.

به طور کلی برند سیگیت طی سالها توانسته مشتریان خود را راضی نگه دارد و ثابت کند دو مدل سیگیت اسکای هاوک و اکسوس از شاخص ترین و مطرح ترین مدل های این برند می باشد که امروزه بسیار پرطرفدار است.

Arshida وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید